Brandmakingas arba “Pagaminkite Logotipą nebrangiai”

Didieji žmonės gerai suprato teisingos dienos organizavimo svarbą

Haik Grigorian, 05.04.2018

Darbas su verslininkais atskleidė man labai įdomu faktą. Kai verslininkas nemąsto, kaip organizuoti savo dieną, dažniausiai jis nežino savo rodiklių versle, nežino procesų, neįsivaizduoja, kiek jis uždirbo paskutinį mėnesį, nesiima veiksmų, kurie veda link pinigų. Tokiu būdu, pagrindiniu jo motyvacijos šaltiniu tampa baimė. Pasąmonė jam kužda: laikykis, greit viskas gali sugriūti.

Pirmą kartą tai pastebėjau, kai dirbau su klientu Petru (vardas pakeistas). Jis turi keletą verslų skirtingose sferose. Mes tvarkėme vieno jų struktūrą. Kai geriau susipažinome, supratau, kad Petras labiausiai už viską ieško permainų gyvenime.

Kartą paklausus, kokie tikri jo siekiai, jis pasakė: Aš noriu daugiau laisvės ir mažiau nervų. Noriu kiekvieną dieną gyventi ramiai bet produktyviai ir žinoti, kad tai veda mane link tikslų įgyvendinimo.

Jis tikrai dažnai nervavosi. Jam nuolat skambėjo telefonas, prie kabineto nuolat stovėjo ir jo dėmesio reikalavo įvairūs žmonės. Supratau, kad Petras net nežino, kaip organizuoti savo dieną. “Viskas prasidėjo gerai, pagavau bangą, sukausi greitai, per 2 metus sugebėjau atidaryti 4 parduotuves. Bet dabar aš negaliu jų išlaikyti, 2 iš 4 parduotuvių dirba į nulį. Kartais norisi tiesiog viską mesti, parduoti, nes nėra jėgų “.

Nenoriu ilgai pasakoti apie tai, kaip jis kasdien prabudęs žiūrėdavo į telefoną, kuris raudonavo nuo laiškų ir žinučių pradedant darbuotojais baigiant klientais. Visada bandė „išvairuoti“ situaciją ir tai „žudė“ jo ateinančios dienos produktyvumą. Visada ėjo pusryčiauti įsitempęs. O dar šeimai reikia dėmesio … Jis vežė su savimi krepšį su sportine apranga, bet anksti baigti darbus ir nusigauti iki sales pavykdavo tik retkarčiais.

Tačiau mums pakako kelis kartus išanalizuoti jo dienos „grafiką“ ir netrukus sukūrėme efektyvią laiko #planavimo #sistemą, kurios dėka klientas pradėjo valdyti savo gyvenimą.

Mes gyvename čia ir dabar. Kiekvieną dieną mes klojame ateities pamatus. Sistema, kaip tvarkyti savo dieną yra viena iš pagrindinių sėkmės veiksnių, tačiau ji dažnai nuvertinama.

Didieji žmonės labai gerai suprato teisingo dienos organizavimo svarbą.  
Tam kad sukurti sau, mes turime galimybę pasinaudoti jų pavyzdžiais.

BENJAMINAS FRANKLINAS

Jis prabusdavo 05:00. Iki 08:00 jis užsiiminėjo planavimu ir mastė, kaip tinkamai organizuoti savo dieną. Jis užduodavo sau klausimą: “Ką aš gero turėčiau padaryti šiandien?”.

Ankstyvas prabudimas ir planavimas leido jam laikyti aukštą tonusą ir visur būti pirmam.

Klausimas, kuris užbaigdavo kiekvieną produktyvią Franklino dieną: “Ką gi gero aš padariau šiandien?”.

Atsakymas į šį klausimą padėdavo Franklinui suprasti savo pergales ir numatyti augimo zonas.

TIMOTIS FERRIS

Jo dienotvarkė buvo labai lanksti. Pagrindinis principas, kuriuo jis vadovavosi, kaip organizuoti savo dieną, pagalvoti iš vakaro. Jis mano, kad geriausias būdas nugyventi produktyvią dieną – tai grupuoti einamos užduotis ir atlikti juos grupėmis, o ne daryti atskirai.

UINSTONAS ČERČILIS

Uinstonas prabusdavo 07:30. Tačiau paprastai jis praleisdavo 2 valandas lovoje.

Čerčilis sakė: “Pradėkite savo dieną lovoje”.

Jis lovoje pusryčiavo, skaitė naujienas ir duodavo pavedimus sekretoriui.

Čerčilio produktyvi diena – tai diena, kai pagrindinė veikla atliekama antroje dienos pusėje.

Privalomi ritualai buvo – dienos miegas ir pietūs su šeima. Net ir labiausiai įtemptais momentais jis niekada nepraleido šių ritualų.

Didžiųjų žmonių kasdienybė dažniausiai susideda iš tokių ritualų kaip #meditacija, pusryčiai, asmeninė dienos organizavimo sistema, atsipalaidavimas dienos eigoje (miegas, pasivaikščiojimas) ir dienos #rezultatų apibendrinimas.

Pasidalink